Какво се случи: Барселона инкасира четвърта победа в Евролигата, след като сломи и Химки насред руската столица за крайното 87:80 в шести кръг на най-силния клубен турнир на Стария континент.

Най-добри: Тома Юртел поведе каталунците с 18 точки и 8 асистенции. По 16 за победителите добавиха Крис Сингълтън и капитанът Анте Томич. С 10 се включи Виктор Клавер.

Българският национал Дий Бост наниза 9 точки за 32 минути на паркета, към които регистрира 3 асистенции и открадната топка. Най-резултатен бе обичайният заподозрян - Алексей Швед с 27 точки.

Повратна точка: Двата състава бяха напълно равностойни до полувремето, който дойде при равенство – 38:38. Силно завръщане от съблекалните, обаче, изстреля гостите напред с 67:59 – разлика, която селекцията на Светислав Пешич запази и до самия край.

Какво предстои: На 15 ноември Химки гостува на Реал Мадрид, а Барса ще пътува до Литва за среща с Жалгирис.