Какво се случи: Академик Бултекс 99 постигна първа победа в Балканската лига през този сезон. В Призрен тимът на Дарко Костич мина през Башкими със 105:65 като гост в изтеглен мач от 9 кръг на турнира. Пловдивчани имат на сметката си и 1 загуба.

Най-добри: Дейшон Найт и Младен Виткович завършиха с по 19 точки. Питър Олисемека оформи дабъл-дабъл – 16 и 14 борби, както и Никола Вуйович – 14 точки и 11 борби.

Джордан Капс също стигна до двойните показатели, като остави на сметката на Башкими 20 точки и 16 борби.

Повратна точка: Пловдивчани стартираха силно и чрез Дейшон Найт, Питър Олисемека и Младен Виткович поведоха с 27:12. До почивката чрез Джордан Капс и Газали Макаси домакините се върнаха и излязоха пред с 38:37, но Академик Бултекс 99 стигна до 45:40 в своя полза. Гостите обаче решиха всичко в двубоя, след силна трета четвърт, в която отбелязаха 30 точки и общо 60 през второто полувреме.

Какво предстои: На 13 ноември Академик Бултекс 99 ще излезе срещу Берое у дома.