Какво се случи: Берое триумфира в първия си домакински мач в Балканската лига през 2018/2019, след като надделя над Кожув със 69:62. Старозагорци вече имат 2 победи в актива си, като делят първото място в класирането с Теута.

Най-добри: Конър Франкамп завърши с 26 точки за Берое. Далин Бачински оформи дабъл-дабъл от 15 и 16 борби. Николай Стоянов се отчете с 10 точки и 7 асистенции.

Александър Радулович бе най-резултатен за Кожув с 19 точки.

Повратна точка: След равностойното начало, Берое направи серия от 7-0, дело на Евгени Василев и Конър Франкамп, за да поведе с 20:13 в края на първата част. Сценарият се повтори и през втория период, а на почивката старозагорци бяха напред с 31:25. След паузата домакините увеличиха аванса си до 10 точки чрез Николай Стоянов и Далин Бачински за 54:44. Кожув реагира с 9 безответни точки в началото на последната четвърт, за да сведе пасива си до 53:54, но Николай Стоянов, Далин Бачински и Конър Франкамп довърши започнатото с крайното 69:62.

Какво предстои: На 13 ноември Берое гостува на Академик Бултекс 99 в българското дерби в Балканската лига.