Какво се случи: Макаби Тел Авив изкова първа победа в Евролигата през 2018/2019. В Подгорица израелският гранд надви Будучност със 78:68 като гост в мач от 3 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

Най-добри: MVP в Еврокъп от миналия сезон Скоти Уилбекин отбеляза рекордните за себе си в Евролигата 28 точки, като добави на сметката на Макаби 4 борби и 5 асистенции. Майкъл Рол го последва с 12. Тарик Блек остана с 10 точки и 6 борби.

Едуин Джаксън бе най-резултатен за Будучност с 13 точки. Неманя Гордич и Ален Омич завършиха с по 12.

Повратна точка: Будучност се държеше равностойно на своя съперник през първото полувреме, както и през третия период. Макаби обаче успя да се откъсне в резултата в началото на последната четвърт след серия от 9-0.

Какво предстои: На 25 октомври Макаби Тел Авив гостува на Олимпиакос на Александър Везенков, а Будучност ще излезе срещу Реал в Мадрид.