Какво се случи: Берое се завърна в Балканската лига с убедителна победа. Тимът на Любомир Минчев мина през финалиста в турнира от миналия сезон Башкими със 107:77 при визитата си в Призрен в първия мач от 2018/2019 в надпреварата.

Най-добри: Далин Бачински, Конър Франкамп и Джеймс Уайт се отчетоха с по 21 точки за Берое, като първият овладя и 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Адонис Файлър добави 12 и 7 асистенции.

Джордан Капс бе най-резултатен за Башкими с 19 точки и 5 борби.

Повратна точка: След равностойни първи 10 минути, Берое си осигури двуцифрена разлика, след като се възползва от грешки на съперника и фиксира 57:45. След почивката старозагорци се завърнаха от съблекалните със серия от 15-0, дело на Далин Бачински, Конър Франкамп и Александър Янев, за да стигнат до преднина от 27 точки и до края не изпуснаха инициативата.

Какво предстои: На 24 октомври Берое ще изиграе първия си домакински мач в Балканската лига за този сезон. Тогава в зала “Общинска” ще гостува Кожув.