В гръцкото първенство стана наистина напечено още в началото на сезона. Треньорите на Панатинайкос и Арис Шави Паскуал и Вангелис Ангелу бяха изгонени по време на двубоя между двата тима, завършил с победа на шампиона на южната ни съседка с 84:70.

Три минути преди края на първата четвърт на срещата в Солун, съдиите отсъдиха нарушение на гарда на ПАО Ник Калатес, което той оспори. Последва техническо, след като Вангелис Ангелу призова реферите да накажат баскетболиста. Това не остана незабелязано от наставника на “детелините” Шави Паскуал и двамата влязоха в словесен спор, който доведе до изгонването им.

Припомняме, че Арис е един от съперниците на Левски Лукойл в група G на ФИБА Къп. Отборът от Солун ще гостува в София на 31 октомври.