Нов добър мач на Станимир Маринов с фланелката на Клуж в Румъния. Гардът на националния отбор и съотборниците му се пребориха за ценен успех над Тимишоара с 90:86 като гости в двубой от втория кръг на шампионата в северната ни съседка.

Българинът се прибра в съблекалнята с актив от 13 точки (5/7, 71% обща стрелба, 4/5, 80% за 2 точки, 1/2, 50% от тройката, 2/5, 40% от линията за изпълнение на наказателни удари), към които добави 5 борби и 2 асистенции за 30 минути в стартовата петица на Клуж - носител на Купата на Румъния през последните три години (2016, 2017, 2018).

Именно нашето момче вкара и последната точка в срещата за Клуж в Тимишоара. Точката падна от линията за изпълнение на наказателни удари, на която Маринов застана 26 секунди преди сирената за редовното време. В заключителните минути пък българинът бе този, който на няколко пъти се извиси в чуждото подкошие, овладявайки важни борби в защита.

На 20 октомври Клуж ще може да продължи победната си серия, защото приема у дома Динамо Букурещ.