Какво се случи: Монтана 2003 допусна първа загуба в Адриатическата лига за жени през този сезон. Тимът на Стефан Михайлов отстъпи при визитата си на финалиста в турнира от 2017/2018 Целе с 68:85 в мач от 2 кръг от редовния сезон. Носителят на Суперкупата на България имат в актива си и 1 победа.

Най-добри: Тейлър Мануел завърши със 17 точки за Монтана 2003. Христина Иванова добави 12. Капитанът Димана Георгиева се отчете с 11 точки и 6 борби.

Чатрис Уайт бе много полезна за Целе и оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 11 борби.

Повратна точка: Силна втора четвърт изстреля напред домакините след 23:13, което им донесе аванс от 15 точки на голямата почивка за 44:29. След паузата Целе достигна до преднина от 23 точки, което се оказа достатъчно за крайното 85:68.

Какво предстои: На 17 октомври Монтана 2003 приема Бановичи.