Берое постигна още една победа в контролите от предсезонната си подготовка. В общинската зала “Стара Загора” отборът на Любомир Минчев отказа Крайова, чийто треньор е Александър Тодоров, след 78:69.

В игра за Берое се завърнаха националите Павел Маринов, Станислав Ваклинов, Александър Янев и Николай Стоянов.

В края на първата част Крайова излезе напред с 20:15, но старозагорци коригираха елементи от играта си и на почивката вече водеха с 39:33, макар че останаха без Конър Франкамп, който напусна терена с контузия.

След паузата Берое не изпусна лидерството, въпреки натиска на съперника, и след 30 минути фиксира 57:49. През последните 10 минути домакините си осигуриха аванс от 12 точки, което стигна за крайното 78:69.

Източник и снимки: Beroebasket.com