Академик София постигна първа победа в контролите от подготовката си преди новия сезон. В Спортния комплекс в Правец тимът на Георги Давидов се наложи над Спартак Плевен със 73:68 в проверка, като остана закрита за зрители.

Николай Николов се отчете с 22 точки за победителите. Николай Михайлов и Андрей Иванов добавиха по 11, като овладяха съответно по 9 и 7 борби.

Николай Върбанов бе най-резултатен за Спартак Плевен с 14 точки. Константин Коев завърши с 13 и 7 борби. Цветослав Острев остана с 10 точки и 8 асистенции.

Домакините си осигуриха двуцифрен аванс още през първото полувреме, като на голямата почивка на таблото светеше 42:32 в тяхна полза. След паузата разликата набъбна до 15 точки, което се оказа достатъчно за крайния успех на Академик.