Рилски спортист спечели първата си проверка срещу македонския Блокотехна с 87:76. Двубоят се проведе тази вечер в “Арена Самоков”, като утре от 18.00 ч. двата отбора ще се изправят отново един срещу друг.

Златин Георгиев, Тони Гуджино и Мартин Маринов се отчетоха с по 11 точки за Рилецо. Дерек Райт, Джейлън Дженкинс и Артър Едуардс добавиха по 9.

Самоковци отстъпваха в резултата единствено в първите минути на мача, след което с добра игра в защита обърнаха ситуацията в своя полза. След 20 минути на таблото бе изписано 43:27 в полза на домакините.

След почивката гостите намалиха изоставането си до само 6 точки за 56:61. През последната четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров отново дръпнаха отново в резултата, а двубоят приключи при 87:76.

Източник: Rilskibasket.com