Българско присъствие беляза семинар, организиран от Шампионската лига към ФИБА. Двама от най-добрите родни съдии Мартин Хорозов и Венцислав Великов са част от събитието, което се провежда в Прага, съобщават от НБЛ.

ВЕНЦИ ВЕЛИКОВ МЕЧТАЕЛ ДА СТАНЕ ФУТБОЛИСТ

По-рано това лято двамата бяха част от реферите, на които ФИБА повери мачове от европейските и световните първенства при подрастващите. През миналия сезон Мартин Хорозов и Венцислав Великов бяха сред съдиите, които следиха да спазване на правилата по време на срещите от мъжкия ни елит.

БЪЛГАРСКИ СЪДИЯ СВИРИ НА ИЗРАЕЛ В МАЧ ЗА ИСТОРИЯТА (ВИДЕО)

Турнирът Шампионска лига пък е основан през март 2016 г. В първото му издание триумфът бе за испанския Тенерифе, а миналата година шампион в него стана АЕК, който победи Монако със 100:94 във финала.

През 2018/2019 първенецът на България Левски Лукойл ще участва в квалификацията за Шампионската лига. Съперник на “сините” в първия кръг ще бъде литовският Шяуляй. Мачовете са на 20 и 22 септември, като тимът на Константин Папазов ще бъде домакин на втория.