Какво се случи: Националният отбор на България до 16 г. постигна втора победа на европейското първенство, Дивизия Б в Сараево. Кадетите ни се наложиха над Финландия със 75:52 за втората си победа в Група Ц до момента.

Най-добри: Отново супер мач на Константин Костадинов, който регистрира дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби. Последваха го Павел Теофилов и Константин Тошков с по 11 точки.

Повратна точка: Изключително силно първо полувреме за “лъвчетата” на Христо Ценов се оказа напълно достатъчно за щастлива развръзка. При това, повече от категорична. На голямата почивка таблото светеше при 39:23, което позволи на представителния ни тим да изиграе напълно освободено във вторите 20 минути.

Какво предстои: След ден за почивка, в понеделник (13 август) българите се изправят срещу Исландия.