Какво се случи: Националният отбор на България за кадети до 16 години стартира със загуба участието си на европейското първенство, Дивизия Б в Сараево. Тимът на Христо Ценов претърпя поражение от Полша с 49:54 в мач от група Ц на турнира.

Най-добри: Константин Костадинов се представи силно за България и навъртя дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби. Капитанът Емил Стоилов последва примера му и приключи с 13 и 16 борби.

Каспер Класзек бе най-резултатен за Полша с 14 точки и 8 борби.

Повратна точка: След едно полувреме игра на таблото бе изписано 23:19 в полза на България. След паузата преднината ни бе увеличена до 13 точки, след серия от 12-0 за 40:27. Поляците обаче се вдигнаха на щурм и стигнаха до равенство за 43:43. В последните минути съперникът довърши започнатото и стигна до крайния успех, възползвайки се от грешки на тима ни.

Какво предстои: По-късно днес от 17.30 ч. кадетите ни ще излязат срещу Кипър, а останалите тимове в групата са Исландия, Унгария и Финландия. Напред продължават първите два от всяка от четирите групи.