Какво се случи: България допусна втора поредна загуба на европейското първенство, Дивизия Б в София. В столичната зала “Универсиада” тимът на Константин Папазов претърпя поражение от Чехия с 53:60 в първия си мач от битката за разпределение на местата от 5-то до 8-мо място на шампионата.

Най-добри: Йордан Минчев се отчете с 18 точки и 7 борби за България. Иван Алипиев добави 11 и 7 борби. Мирослав Васов остана със 7 точки и 4 борби.

Мартин Колар бе най-резултатен за Чехия с 16 точки.

Повратна точка: Чехите играха по-съсредоточено през първото полувреме, като след 20 минути на таблото бе изписано 32:22 в тяхна полза. През третия период нашите намалиха пасива си до 5 точки, но съперникът не изпусна инициативата и стигна до крайното 60:53.

Какво предстои: Утре (22 юли) от 13.45 ч. в зала “Универсиада” националите до 20 години ще излязат срещу Белгия в двубой за 7-мото място в крайното класиране на европейското, Дивизия Б.