Какво се случи: България постигна втори пореден успех на европейското, Дивизия Б за младежи до 20 г., на което страната ни е домакин. В столичната зала “Универсиада” отборът на Константин Папазов се наложи над Словакия с 69:56 в мач от група Б. Нашите имат в актива си и 1 загуба.

Най-добри: Носителят на Купа България с Рилски спортист Мирослав Васов се представи отлично за България и навъртя 24 точки. Йордан Минчев и Иван Алипиев се отчетоха с по 14, като първият допълни сметката си с 9 борби и 7 асистенции.

Матей Дръгон бе най-резултатен за Словакия с 19 точки.

Повратна точка: След равностойна първа четвърт и 14:14 на таблото, нашите минаха през съперника си през втория период за 21:8, което фиксира 35:22 на голямата почивка. След паузата “лъвчетата” не позволиха на противника да им отнема инерцията и стигнаха до крайното 69:56.

Какво предстои: Утре е почивен ден на шампионата, а на 17 юли от 18.15 ч. в зала “Универсиада” нашите ще излязат срещу Молдова.