Какво се случи: Хърватия продължава да се бори за място в следващия етап на световните квалификации. В зала “’Чезаре Рубини” в Триест отборът на Дражен Анжулович отказа Италия със 78:72 като гост в мач от група Д. Това бе първо поражение за тима от Апенините, докато четвъртият от Евробаскет 2013 е с баланс от 2-3, колкото имат и Румъния и Холандия.

Най-добри: Боян Богданович съсипа съперника и навъртя 26 точки на сметката на Хърватия. Крилото на Индиана в НБА допълни сметката си със 7 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка, като бе 15/17 от линията за изпълнение на наказателни удари. От неговите съотборници Ивица Зубац добави 12 и 4 борби.

Пиетро Арадори бе най-резултатен за Италия с 15 точки. С по 14 останаха Кристиян Бърнс и Авуду Абас.

Повратна точка: Италия опита всичко, за да спечели двубоя, но липсата на Даниел Хакет оказа влияние. Баскетболистът, който е смятан за ново попълнение на ЦСКА Москва, изкълчи глезен и се отправи към съблекалнята след едва 4 минути игра.

Какво предстои: На 1 юли Италия гостува на Холандия, а Хърватия ще се изправи срещу Румъния в Клуж.