Павел Маринов и Стяуа допуснаха втора загуба във финалната серия в румънското първенство. Българинът и тимът му паднаха от Орадея със 70:94 у дома и вече изостават с 1-2 победи в битката за титлата в северната ни съседка.

Един от капитаните на националния ни отбор се включи от пейката, като се превърна в най-добър реализатор за домакините в двубоя. Павел Маринов отбеляза 17 точки, които допълни с 2 борби и 3 асистенции за 27 минути и бе 3/4 от средно разстояние, 2/4 от тройката и 5/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Въпреки силната игра на българина и усилията на тима му, Орадея си осигури преднина от 15 точки на голямата почивка. През второто полувреме тя дори стигна до 25 точки, което се оказа достатъчно за крайния му успех.

В серията се играе до три победи от пет двубоя. Мач №4 е на 12 юни от 20.00 ч. отново в Букурещ.