Дий Бост и Страсбург отпаднаха на полуфиналите във Франция. Американецът с български паспорт и отборът му загубиха от Льо Ман със 79:85 след продължение у дома в петия мач и след 2-3 в серията сезонът за тях в ПРО A приключи.

188-сантиметровият гард отново бе сред най-добрите за Страсбург, като се разписа с 15 точки, 7 борби, 7 асистенции и 1 открадната топка за 38 минути. При стрелбата си Дий Бост бе 3/6 от средно разстояние, 1/3 от тройката и 6/9 от линията за изпълнение на наказателни удари.

След като изоставаха с 6 точки преди последната четвърт, Дий Бост и компания все пак се докопаха до продължение след 66:66. В допълнителните 5 минути обаче Льо Ман взе нещата в свои ръце и стигна до успеха след 19:13.

За Дий Бост обаче няма много време за почивка, тъй като съвсем скоро той трябва да се присъедини към лагера на мъжкия ни национален отбор. Тимът ни се готви в София за мачовете от световните квалификации срещу Исландия на 29 юни в Ботевград и срещу Чехия на 2 юли.