Барселона се спаси от елиминация в плейофите в Испания поне за два дни. Тимът на Светислав Пешич надви Баскония с 67:65 у дома в третия мач от полуфиналите в ACB лигата, за да намалят пасива си до 1-2 победи в серията.

Каталунците се поизмъчиха доста, но все пак оцеляха след силна игра на Адам Ханга през второто полувреме и на Анте Томич в последните минути. През последната четвърт Барса дръпна с 5 точки, но Баскония се върна чрез няколко успешни стрелби на Мат Дженинг зад дъгата. Все пак добрата защита в края донесе успеха на домакините.

Александър Везенков, който все още очаква разрешение от ръководството на Барса да се присъедини към представителния тим на България и на който Светислав Пешич не разчита в плейофите в Испания, изгледа двубоя в залата, в близост до пейката на каталунците. Компания му правеха контузените Пау Рибас и Пиер Ориола.

На трибуните в “Палау Блауграна” бе гардът на Юта и бивш играч на Барса Рики Рубио, както и центърът на Маями в НБА Кели Олиник.