Какво се случи: Левски Лукойл излезе напред с 2-1 победи в серията за златото на НБЛ, след като се наложи над Балкан във врящата и препълнена до дупка “Арена Ботевград” със 71:60 в мач №3. “Сините” са на крачка от спечелване на финала, който до момента носи освен напрежение и глоби, и останал в сянка много качествен и атрактивен баскетбол.

Най-добри: Изключителен Станимир Маринов наниза 25 точки за победителите. Със 17 го последва Неманя Милошевич. От другата страна, Джордан Калахан отбеляза 18, Дивон Уошингтън оформи дабъл-дабъл от 14 и 12 борби. Игор Кесар остана с 12 точки.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Изключително равностоен старт маркира 12:12 след 5 минути в “Арена Ботевград”. Серия от 7-0 изведе “сините” напред с комфортен аванс още преди края на встъпителната четвърт, но мачът едва започваше. Левски Лукойл натрупа първа двуцифрена преднина при 24:13, която набъбна и до 31:15 след 5 поредни точки на Неманя Милошевич.

В 17-тата минута на двубоя двата тима вече бяха отбелязали общо 60 точки - 40 “сини” и 20 “зелени”.

Последва серия от 8-0 за домакините, които скъсиха дистанцията до 12. А до голямата почивка оставаха 50 секунди.

НА ПОЧИВКАТА: 28:40

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Столичани поддържаха двуцифрен аванс през целия трети период, а в четвъртия влязоха с 60:46. Тройка на Джордан Калахан, последвана от далечен снаряд на Павел Иванов, обаче, вдигнаха на крака 5-хилядната “Арена Ботевград”. Разликата вече бе 8 точки, точно 8 минути преди края. Венцислав Петков отбеляза първия си кош в срещата за 54:60, а паркетът вече пареше. Станимир Маринов върна далечна стрелба,

преди от трибуните да полети бутилка от минерална вода.

Прекъсването за почистване на настилката предхождаше освен глоба от 3000 лева за домакините, както гласи наредбата и която вече бе наложена на Левски Лукойл преди броени дни, но и нова тройка на Станимир Маринов. Резултатът отново бе +10 в полза на селекцията на Константин Папазов - 66:56.

Трета поредна стрелба зад дъгата на Маринов оформи 71:59 при 2:55 минути до края. Каквото и да опитваха нататък домакините, връщане назад вече нямаше.

Отсъстващи: Христо Захариев не бе по екип за ботевградчани заради лишаване от права за една среща - наказание, което крилото отнесе след хвърлена бутилка към фенове на Левски Лукойл в играния в два дни мач №2.

За “сините” извън състава продължават да са Крис Минков и Павлин Иванов, който се възстановява от контузия в дясната ръка.

Какво предстои: Двубой №4 е във вторник (29 май), отново в “Арена Ботевград”.