Чавдар Костов и Работнички се класираха на финал в първенството на Македония. Пред своята публика българинът и отборът му отказаха Куманово след 81:65, за да затворят полуфиналната плейофна серия в шампионата на западната ни съседка с 3-0 победи.

Един от капитаните на мъжкия ни национален отбор се разписа с 12 точки за Работнички, които допълни с 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 30 минути на паркета. При стрелбата си Чавдар Костов бе 1/3 за две точки, 3/3 от тройката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Тимът на българина наложи волята си под двата ринга, като овладя 35 срещу 24 отскочили от двата ринга топки за Куманово. В добавка, домакините бяха по-точни зад дъгата – 10/21 срещу 3/21 за съперника.

Работнички си осигури повече време за почивка и подготовка, тъй като в другата серия между Блокотехна и МЗТ Скопие ще се играе четвърти двубой.