Барселона на Александър Везенков допусна десета загуба в Испания през този сезон. Българинът и тимът му отстъпиха на Тенерифе с 81:86 като гости в последния мач от 32 кръг на елитната ACB лига. Каталунците са с баланс от 22-10 и заемат трето място във временното класиране.

206-сантиметровото крило получи 6 минути в игра за Барселона, като се отчете с 2 точки и 1 борба и бе 1/1 при стрелбата си от средно разстояние. От неговите съотборници Томас Юртел се разписа с 16 точки.

Костас Василиадис бе най-резултатен за Тенерифе с 19 точки и 6 борби.

Домакините овладяха инициативата още в самото начало на двубоя, като след 20 минути игра водеха с 46:32. Барса спечели третата четвърт след 27:20, но това не бе достатъчно за обрат.

След по-малко от седмица, на 19 май Барселона на Александър Везенков гостува на четвъртия Валенсия.