Какво се случи: Прекрасната Венеция се сдоби с европейски шампион. В Града на любовта на почит вече е и баскетбола, благодарение на тима, воден от Валтер Ди Рафаеле, който ликува тази вечер с първата си корона от турнир на Стария континент в клубната си история.

И още: Това стана факт, след като шампионът на Италия от миналия сезон завоюва златото във ФИБА Къп след общ резултат в двата мача срещу Авелино 158:148. 37-годишният капитан на Венеция Томас Рес остана на пейката в последната среща от турнира, но не спираше да окуражава съотборниците си.

Най-добри: Маркъс Хейс и Хрвойе Перич отбелязаха по 16 точки за Венеция. Остин Дей добави 15.

Джейсън Рич бе над всички за Авелино с 32 точки и 5 асистенции. Кирило Фесенко остана с 21 и 15 борби.

Повратна точка: Домакините излязоха напред с 41:32 след 20 минути игра. В началото на второто полувреме Авелино не се предаде и направи серия от 12-0, за да обърне до 52:50. Това се запази до последните две минути, когато Хрвойе Перич даде импулс на Венеция и остави радост в лагера на Орограната.