Какво се случи Монтана 2003 е новият шампион в женската А група. Това стана факт след като бронзовият медалист в Адриатическата лига сложи точка на спора с Берое след 82:75 като гост за 3-1 победи във финалната серия. Това е втори трофей за монтанки през 2017/2018, след като те завоюваха купата на страната през март.

И още: Златният дубъл е втори на сметката на Стефан Михайлов като наставник на Монтана 2003 след този през 2015/2016 и общи четвърти в историята на клуба, плюс Суперкупата, която монтанки прибраха, макар и без игра. Златото в шампионата също е под №4 във витрината на монтанки след тези от 1995 и 2000 г., както и отпреди две години. Първите две Монтана 2003 завоюва съответно с треньори Славко Димитров и Иван Лепичев.

Най-добри: Даниела Петева се отчете с 20 точки за Монтана 2003. Христина Иванова добави 19. Радостина Димитрова се разписа с 18 точки и 11 борби. Димана Георгиева също оформи дабъл-дабъл - 17 и 10 борби.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 23 точки и 5 борби. Габриела Костова остана с 14.

Повратна точка: Монтанки стартираха по-уверено и на бърза ръка поведоха с 22:7 след няколко успешни акции на Димана Георгиева и Христина Иванова, но домакините съумяха да намалят до 20:28 в края на първата част. През втория период и Радостина Димитрова напомни за присъствието си на терена, а гостенките дръпнаха със 17 точки, за да поставят на таблото на почивката 48:32. Старозагорки не се предадоха и чрез Габриела Костова и Теодора Динева намали до 55:65 след 30 минути. През последната четвърт опитът си каза думата и Монтана 2003 триумфира.

В добавка: Бронзовите медали в женската А група през 2017/2018 останаха за отбора на Славия.