Какво се случи: Торонто възкръсна като феникс от пепелта, след загубите в мач №3 и №4, и отново наклони везните в своя полза за 3-2 в серията срещу Вашингтон. Краен резултат в двубой №5 – 108:98.

Най-добри: Димар Дироузън наниза 20 от своите общо 32 точки в първото полувреме. Последва го Кайл Лоури с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 асистенции за щастливата развръзка.

Повратна точка: Раптърс спечелиха, въпреки че подкошието им в големи периоди от сблъсъка приличаше по-скоро на разграден двор. Вашингтон доминираше в трапеца с 50 срещу 35 борби, но пък успеваемостта на Уизърдс от 8/24 при стрелбата от игра в четвъртата част буквално отряза главите на столичани.

Какво предстои: Раптърс имат шанс да затворят серията на свой терен още в петък. До момента всички срещи между двата тима са спечелени именно от домакините.