Четвърта поредна победа записаха Чавдар Костов и Работнички в Македония. Българинът и тимът му отказаха Гостивар със 74:69 като гости в мач от 7 кръг на Суперлигата в западната ни съседка.

196-сантиметровият гард поведе колоната на реализаторите за Работнички, като остави срещу името си в статистиката 13 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути. При стрелбата си един от капитаните на националния ни отбор бе 2/3 от средно разстояние и 3/8 от тройката.

Гостите показаха по-добра успеваемост в стрелбата от средно-далечно разстояние – 50% срещу 42% за Гостивар. Освен това, Чавдар Костов и колегите му допуснаха по-малко технически грешки – 13 срещу 18 за съперника.

Работнички е първи в класирането на македонското първенство с баланс от 28-1. На 28 април Чавдар Костов и компания ще приемат Куманово.