Павел Маринов и Стяуа допуснаха загуба във втория етап на румънското първенство. Българинът и тимът му паднаха от шестия Питещ с 69:77 като гости в мач от 31 кръг в битката за разпределение на местата от 1-во до 6-то в шампионата на северната ни съседка.

199-сантиметровото крило остана в игра за Стяуа 31 минути, като се разписа с 6 точки, 6 борби и 2 асистенции. При стрелбата си един от капитаните на националния ни отбор бе 2/7 от средно разстояние и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Домакините доминираха под двата ринга, като овладяха 37 срещу 28 борби за Стяуа. Освен това, Питещ показа и по-точен мерник в стрелбата за две точки – 59% срещу 48% за съперника.

Стяуа е с баланс от 21-10, като заема второ място в класирането. На 28 април Павел Маринов и компания ще излязат срещу четвъртия Орадея.