Какво се случи: Хюстън се върна на пътя на успеха в плейофите на НБА. “Ракетите” удариха Минесота със 119:100 като гости, за да излязат напред с 3-1 в серията от първия кръг на елиминациите на Запад.

Най-добри: Лидерът на Хюстън Джеймс Хардън се разписа с 36 точки, от които 5 тройки. Крис Пол добави 25, 6 борби и 6 асистенции. Ерик Гордън реализира 18 точки.

Карл-Антъни Таунс бе много полезен за Минесота – 22 точки и 15 борби. Джими Бътлър реализира 19 и направи 9 асистенции. Дерик Роуз остана със 17 точки и 6 борби.

Повратна точка: Макар че водеха само с 1 точка на почивката, Рокетс изградиха аванс от 31 точки през второто полувреме, като минута след началото на последната четвърт резултатът бе 104:69.

И още: Единственият отбор с повече точки в една четвърт в плейофите е Лос Анджелис Лейкърс, които реализират 51 на 31 март 1962 г. при загуба от Детройт.

Какво предстои: Мач №5 между Хюстън и Минесота ще бъде на 26 април.