Какво се случи: Сан Антонио избегна елиминация от действащия шампион на НБА още в първия етап от плейофите на Западната конференция и след крайното 103:90 резултатът в серията, в която се играе до четири победи в седем срещи, вече е 1-3.

Най-добри: В 16-тия си сезон в лигата и може би последния домакински двубой в кариерата си, неостаряващият Ману Джинобили получи дежавю от Евролигата отпреди близо 20 години (Виртус Болоня – 2000/2002), когато играеше под ръководството на Еторе Месина. Ветеранът наниза 10 от своите общо 16 точки в четвъртата част при дебюта на италианеца като треньор на Спърс, макар и само по заместване, след като Грег Попович загуби съпругата си Ерин преди брони дни.

Повратна точка: Дори дабъл-дабъл от 34 точки и 13 борби на Кевин Дюрант не бе достатъчен, за да спре устрема на „шпорите“ още днес. „Воините“, обаче, все още могат да затворят серията в мач №5 на собствен терен още във вторник вечер.