Какво се случи: Голдън Стейт продължава без загуба в плейофите на НБА. В своята “Оракъл Арена” селекцията на Стив Кър отказа Сан Антонио със 116:101, за да поведе с 2-0 победи в серията от първия кръг в елиминациите на Западната конференция. Това бе девети пореден успех за “воините” в мач №2, като всичките са постигнати у дома.

Най-добри: Кевин Дюрант се разписа с 32 точки, 6 борби и 6 асистенции за Голдън Стейт. Клей Томпсън добави 31 и 5 асистенции. Андре Игуодала реализира 14 точки и овладя 7 борби.

Ламаркъс Олдридж бе много полезен за Сан Антонио и оформи дабъл-дабъл – 34 точки и 12 борби. Пати Милс остана с 21.

Повратна точка: Малко преди почивката Уориърс излязоха напред с 49:45, но гостите отвърнаха и се оттеглиха в съблекалнята при 53:47 в своя полза. Голдън Стейт направи серия от 14-0 в началото на третия период и обърна нещата в своя полза, а опитите на Спърс до края удариха на камък.

И още: През последната четвърт шампионите в НБА останаха без Дейвид Уест, който изкълчи левия си глезен.

Какво предстои: В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Мач №3 между Сан Антонио и Голдън Стейт ще бъде на 20 април.