Какво се случи: Пол Джордж даде импулс на Оклахома, който повали Юта със 116:108 у дома, за да поведе с 1-0 победи в първия кръг от серията на Западната конференция в НБА.

Най-добри: 27-годишният Пол Джордж, който играе за първи път с Тъндър в плейофите на лигата откакто бе трейднат от Индиана през миналото лято, навъртя на сметката си 36 точки плюс 7 борби и бе 13/20 при стрелбата си от игра. Ръсел Уестбрук го допълни с 29 и 13 борби. Кармело Антъни реализира 15 точки.

Донован Мичъл бе най-резултатен за Юта с 27 точки и 10 борби. Руди Гобер остана с 14 и 7 борби.

Повратна точка: След като изоставаха в първата четвърт с 16:4, Тъндър се стегнаха и направиха пълен обрат до почивката за 54:48, за да поемат инициативата в двубоя след 20 точки на Пол Джордж и 14 на Ръсел Уестбрук.

Какво предстои: В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Мач №2 между двата отбора ще бъде на 18 април, отново в Оклахома Сити.