Седма поредна загуба допуснаха Илиан Евтимов и Шоле във Франция. Крилото и съотборниците му паднаха от лидера в елитната ПРО А Монако със 72:89 у дома в мач от 28 кръг. Шоле е с баланс от 10-18, като заема 16-то място във временното класиране.

Българинът с френски паспорт се включи от пейката за Шоле, като се задържа на терена 14 минути и направи 1 асистенция, но не успя да се разпише. От неговите съотборници Айзея Казънс наниза 21 точки.

Серхий Гладир бе най-резултатен за Монако с 15 точки. Кристофър Еванс остана с 14.

След равностойно първо полувреме, гостите увеличиха оборотите като навъртяха 27 срещу 8 точки за Шоле през третия период и излязоха напред с 67:49. През последната четвърт Монако не изпусна инициативата и стигна до крайното 89:72.

На 17 април Илиан Евтимов и Шоле гостуват на Антиб, който е 15-ти с актив от 11 успеха и 17 поражения.