Какво се случи: Монтана 2003 стартира с победа участието си в плейофите на женската А група. В своята зала “Младост” отборът на Стефан Михайлов отказа Рилски спортист със 111:73 в първия мач от 1/2-финалите при дамите.

Най-добри: Христина Иванова и Радостина Димитрова отбелязаха по 18 точки за Монтана 2003, като втората овладя и 10 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Дебора Филипова добави 17. Цветомира Шаренкапова реализира 14 точки плюс 6 асистенции. Димана Георгиева също стигна до двойните показатели – 11 и 11 борби.

Клаудия Пенкова бе най-резултатна за Рилски спортист с 13 точки и 7 борби. Моника-Лъки Радойкова остана с 11, 6 борби и 5 асистенции.

Повратна точка: Домакините си осигуриха двуцифрена преднина още преди голямата почивка за 57:41 след силна втора четвърт на Радостина Димитрова, Христина Иванова и Цветомира Шаренкапова. След паузата Монтана 2003 не намали оборотите и увеличи аванса си до 38 точки, което бе достатъчно за успеха.

Какво предстои: Вторият двубой между Монтана 2003 и Рилски спортист ще бъде утре (11 април) от 18.00 ч. в зала “Младост”.