Какво се случи: Панатинайкос мина през самия ад, наваксвайки пасив от 17 точки, но триумфира в Милано с 96:95 над Армани след продължение в мач от последния 30 кръг на редовния сезон в Евролигата. Гръцкият гранд е четвърти в подреждането с баланс от 19-11 и все още шансове за домакинство предимство в плейофите и дори за третото място в края на редовния сезон.

Най-добри: Майк Джеймс, Джеймс Гист и Ник Калатес се отчетоха с по 18 точки за победителите. Маркъс Денмън добави 12. Крис Сингълтън завърши с 10 точки и 5 борби.

Артурас Гадайтис оформи дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби за Армани Милано, който е 15-ти с 10 успеха и 20 поражения. Миндаугас Кузминскас остана с 16.

Повратна точка: В последната минута на продължението имаше от всичко. Тройка на Майк Джеймс даде тон на ПАО, но Андрю Гадлок изведе Армани до 93:91. 26 секунди преди края Джеймс Гист постави равенство на таблото за 93:93. Съотборникът му Майк Джеймс обаче прати радостта в лагера на "детелините' след кош 0.01 секунди, оформил крайното 96:95.