Какво се случи: Славия поднес бомбата на кръга в женската „А“ група. Столичанки се наложиха над Берое Стара Загора с 62:58 в зала „Триадица“, след изключителен обрат във второто полувреме.

Най-добри: Естер Мичева поведе победителките с 20 точки. Емилия Янчева добави 14, а Мартина Николова остана на косъм от дабъл-дабъл с 10 и 9 борби. За гостите,  единствената, преминала двуцифрената бариера, бе Теодора Динева с 15 точки.

Повратна точка: Старозагорки поведоха със 17:8 след първите 10 минути. Серия от 14-0 увеличи преднината на момичетата на Таня Гатева до 23 точки във втория период, но макар всички да очакваха срещата да бъде доиграна за протокола, никой в Славия все още не се бе отказал. Домакините намалиха пасива си до 25:32 на голямата почивка, а след 30 минути на паркета разликата вече б само 4 точки. Финален щурм на столичанки пък остави щастливата развръзка в София.