Какво се случи: Лидерът в Първата четворка на женската „А“ група Монтана 2003 записа категорична победа като гост на Рилски спорист в „Арена Самоков“ с 94:76. Успехът бе седмица пореден за селекцията на Стефан Михайлов, която продължава едноличната окупация на върха в класирането с баланс от 8-1, докато самоковки са 0-9.

Най-добри: Христина Иванова поведе своите към победата с 16 точки. Толкова отбеляза и Радостина Димитрова, а с 13 остана Дебора Филипова. За Рилецо с 18 се разписа Клаудия Пенкова. Ивана Николова добави 14, а Християна Николова завърши с 12.

Повратна точка: Равностойна първа четвърт отреди едва точка преднина за монтанки след встъпителните 10 минути. Гостите, обаче, се откъснаха на двуцифрена дистанция още преди голямата почивка и повече така и не погледнаха назад.