Какво се случи: Левски Лукойл финишира на трето място в край на редовния сезон в Балканската лига. В столичната зала “Триадица” отборът на Константин Папазов надви Академик Бултекс 99 с 89:81 в последния мач и за двата състава в таза фаза. “Сините” финишират с баланс от 7-5, докато пловдивчани остават четвърти с 5 успеха и 7 поражения.

Най-добри: Дарил Брайънт завърши с 24 точки и 5 асистенции за Левски Лукойл, като бе 6/7 зад дъгата. Неманя Милошевич добави 17. Станимир Маринов се отчете с 13 точки.

Мартин Дурчев бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 18 точки. Александър Груев реализира 16. Васил Бачев остана с 12 точки.

Първо полувреме: След равностойни първи минути, столичани първи дръпнаха с по-голяма разлика след три поредни тройки на Дарил Брайънт и Неманя Милошевич за 20:10. Пловдивчани отговориха чрез Александър Груев и Димитър Димитров, за да намалят до 3 точки, но Николай Стоянов фиксира 24:19 в края на първата част. През втория период гостите увеличиха оборотите и чрез Мартин Дурчев и Васил Михайлов обърнаха до 42:33 в своя полза, като този аванс бе запазен до почивката, дошла при 49:41.

Второ полувреме: След паузата “сините” заздравиха защитата и стигнаха до равенство за 56:56. Айзея Юмипиг обаче даде тон на Академик Бултекс 99, който отново излезе напред с 64:61. Божидар Аврамов донесе глътка въздух на Левски Лукойл за 69:67, но далечен снаряд на Александър Груев със сирената фиксира 70:69 за Академик Бултекс 99. През последната четвърт Дарил Брайънт изведе столичани до успеха с 89:81.

И още: Заради травми участие в срещата за Академик Бултекс 99 не взеха Станислав Ваклинов и Адриян Секулов. С подобни леки проблеми по време на двубоя се сблъскаха и Христо Николов и Станимир Маринов, но те останаха в игра, както и Димитър Димитров от другия лагер.

Какво предстои: В плейофите в Балканската лига Левски Лукойл ще играе срещу Тирана, а Академик Бултекс 99 ще се изправи срещу Башкими.