Какво се случи: Усилената работа на Люк Уолтън в Лос Анджелис Лейкърс започва да дава резултат, а последното доказателство за това бе успехът на тима му над Кливланд със 127:113 в “Стейпълс сентър”. Това бе четвърта загуба за “кавалерите” в последните  им шест двубоя в НБА.

Най-добри: Бившият възпитаник на университета Кентъки Джулиъс Рандъл достигна до рекордните в кариерата си с екипа на Лейкърс 36 точки и 14 борби, плюс 7 асистенции. Брук Лопес се отчете с 22 и 8 борби. С по 20 точки завършиха Айзея Томас и Кентавиус Колдуел-Поп.

Леброн Джеймс бе най-резултатен за Кливланд с 24 точки и 10 борби, които допълни със 7 асистенции. Лари Нанс Джуниър остана с 16 и 8 борби.

Повратна точка: Лейкърс достигнаха до аванс от 16 точки през последната четвърт, след като Джулиъс Рандъл отбеляза общо 23 точки през второто полувреме и приключи с успеваемост в стрелбата от игра 14/18.

Какво предстои: На 13 март Кливланд гостува на Финикс, а Лейкърс приемат Денвър.