Какво се случи: Втори пореден успех в НБА фиксира Оклахома. В своята “Чесапийк Енерджи Арена” “гръмотевиците” надвиха Сан Антонио със 104:94, което им донесе 23-тa домакинскa победа в лигата този сезон.

Най-добри: Ръсел Уестбрук оформи 19-ти трипъл-дабъл за Тъндър през 2017/2018 и общо 98-ми в кариерата си – 21 точки, 12 борби и 10 асистенции. Джереми Грант добави 15 и 8 борби. Кори Брюър се разписа с 12 точки.

Руди Гей и Давис Бертанс бяха най-резултатни за Сан Антонио с по 14 точки. Ламаркъс Олдридж остана с 11 и 7 борби. "Шпорите" пък очакват завръщането на Кауай Ленърд в четвъртък (15 март).

Повратна точка: Спърс намалиха пасива си на 7 точки две минути преди сирената, но Ръсел Уестбрук фиксира своя трипъл-дабъл в двубоя след асистенция за тройка на Джереми Грант, която покачи аванса на Оклахома на 12 точки.

И още: 37-годишният Ник Колисън открадна шоуто в редиците на Тъндър. 208-сантиметровото тежко крило се появи в игра през четвъртия период след травма в левия глезен на центъра Стивън Адамс. Колисън, който е част от Оклахома още докато отбора бе в Сиатъл и който смята да прекрати кариерата си след края на сезона, реализира всичките си 7 точки в последните 2.41 мин.

Какво предстои: На 12 март Сан Антонио гостува на Хюстън, а Оклахома приема Сакраменто.