Какво се случи: Барселона и Александър Везенков добавиха още един успех на сметката си в баскетболното “Ел Класико” в Испания. Пред своята публика в “Палау Блауграна” българинът и тимът му удариха големия си съперник Реал Мадрид след 94:72 в дербито на 23 кръг в елитната ACB лига. Въпреки поражението, селекцията на Пабло Ласо остава на първо място с баланс от 19-3, а каталунците са с 15 успеха и 7 поражения.

Най-добри: 206-сантиметровото крило се включи от пейката за Барселона, като остана в игра 9 минути. В тях националът се отчете с 2 точки и 2 борби, като бе 1/2 при стрелбата си от средно разстояние. От неговите съотборници Томас Юртел завърши с 21 точки, а Пиер Ориола реализира 17 и овладя 5 борби.

Реал Мадрид не приличаше на себе си без контузения Лука Дончич. В негово отсъствие Руди Фернандес бе най-резултатен с 11 точки.

Повратна точка: Каталунците бяха по-съсредоточени в началото, като излязоха напред с 16:6 чрез Томас Юртел и Анте Томич. Александър Везенков се появи в игра в последната минута на първата част, която приключи при 21:14 за домакините. През втория период мадридчани намалиха до 3 точки, но точният мерник от разстояние на Пау Рибас и Петери Копонен изведе Барса напред с 45:29 на голямата почивка. В началото на третия период селекцията на Светислав Пешич навъртя 9 поредни точки, за да увеличи преднината си до 23 точки, а защитата на “Белия балет” просто липсваше, като до края на срещата на Барселона оставаше да оформи само крайния резултат.

Какво предстои: На 18 март Александър Везенков и компания гостуват на Бургос, а ден по-рано Реал Мадрид ще играе със Сарагоса.