Какво се случи: В напрегнат трилър, какъвто само отбори от такава черга могат да предложат, Олимпиакос се наложи над Панатинайкос с 87:85 в дербито на гръцката столица. Успехът прати момчетата от Пирея директно в плейофите на Евролигата с баланс 17-7, докато съперникът им за момента е пети в подреждането с 14-10.

Най-добри: Брайън Робъртс наниза 18 точки за победата, пру успеваемост 4 от 4. Василис Спанулис го последва с 15, колкото имаше и Йоргос Принтезис, който след тази нощ вече е девети във вечната ранглиста на реализаторите в най-силния клубен турнир на Стария континент с общо 2 507 точки. Ник Калатес оформи дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции за „детелините“.

Повратна точка: Олимпиакос натрупа двуцифрена преднина във втората четвърт и продължаваше да поддържа аванса си в средата на четвъртата, когато заключителен щурм на Ник Калатес прати мача в продължение. В добавеното време двата състава си разменяха кошове, преди тройка на Брайън Робъртс да наклони везните в полза на гостите окончателно.