Какво се случи: Берое направи първата крачка към финала за Купата на България при жените. В зала “Триадица” отборът на Таня Гатева се наложи над Славия със 72:49 като гост в първия мач от полуфинала в турнира.

Най-добри: Теодора Динева и Виолина Кочева се отчетоха с по 18 точки за Берое, като втората овладя и 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Габриела Костова също стигна до двойните показатели - 10 и 13 борби.

Стефка Николова се разписа с 20 точки за Славия, а Естер Мичева грабна 11 борби.

Повратна точка: Двата отбора стояха равностойно на паркета през първото полувреме, като след 20 минути игра Славия водеше с минималното 33:31. През третия период гостенките ограничиха съперника си до 9 точки, отговаряйки с 25 и обърнаха до 56:42, като до края държаха лидерството.

Какво предстои: Мач №2 между Берое и Славия ще бъде на 10 март в общинската зала “Стара Загора”.