Какво се случи: Асеновец 2005 спечели за четвърти път във Втората шестица на женската А група. Пред своята публика тимът на Кирил Стоянов надви Септември 97 с 68:65 в мач от 7 кръг във втория етап от женския шампионат. Отборът от Асеновград има и 3 загуби, докато столичанки са с баланс от 0-7.

Най-добри: Христина Гераскова се отчете с 22 точки и 9 борби за победителките. Надежда Петрова добави 13 и 5 борби.

Анна-Славина Славчева бе най-резултатна за Септември 97 с 16 точки и 9 борби. Михаела Петрова остана с 11 точки.

Повратна точка: Домакините направиха пълен обрат и стигнаха до успеха след серия от 7-0 в средата на последната четвърт и до края не изпуснаха лидерството, фиксирайки 68:65 със сирената.

Какво предстои: На 9 март Септември 97 приема Левски, а два дни по-късно Асеновец 2005 ще играе с Черно море Одесос.