Какво се случи: Монтана 2003 триумфира в дербито на 5 кръг в Първата четворка на женската А група, след като надви Берое с 87:77 като гост. Вицешампионките са с баланс от 4-1, колкото имат и старозагорки на върха в класирането.

Най-добри: Цветомира Шаренкапова бе над всички за Монтана 2003 и завърши с 29 точки и 7 борби. Радостина Димитрова се отчете с 13. Христина Иванова и Димана Георгиева добавиха по 12 точки. Даниела Петева реализира 11 и овладя 8 борби.

Виолина Кочева бе най-резултатна за Берое със 17 точки. Александра Петрова отбеляза 15. Теодора Динева остана с 11 точки.

Повратна точка: След равностойни първи минути, гостенките все пак излязоха напред в края на първата част след няколко успешни акции на Димана Георгиева, Радостина Димитрова и Цветомира Шаренкапова за 23:18. През втория период Берое стигна до 32:36 чрез Виолина Кочева, Гергана Иванова и Габриела Костова, но Монтана 2003 се изстреля напред с 10 точки на голямата почивка за 49:39. След паузата на няколко пъти старозагорки намалиха изоставането си до 4 точки, но съперникът не се огъна и спечели с крайното с 87:77.

Какво предстои: За Берое предстоят полуфиналите за Купата на България срещу Славия. Мачовете ще бъдат на 3 и 10 март. Монтана 2003 пък ще очаква победителя от тази двойка на 18 март в Перущица във финала на надпреварата след отказа от участие на Рилски спортист.