Какво се случи: Айзея Томас изигра първия си мач с екипа на Лос Анджелис Лейкърс, след като по-рано тази седмица бе трейднат от Кливланд. Гардът обаче не спаси “езерняците” от загуба от Далас след 123:130 като гости. Това бе първо поражение за тима от Ел Ей в последните му пет мача в НБА.

Най-добри: “Чувствам, че съм си върнал силата”. Така 29-годишният баскетболист описа дебюта си за Лейкърс, в който се отчете с 22 точки, 1 борба, 6 асистенции и открадната топка за 31 минути на паркета, като бе 7/12 при стрелбата си от игра.

Джулиъс Рандъл бе най-резултатен от новите му съотборници с 26 точки. Брендън Инграм също се разписа с 22.

Големият Дирк Новицки навъртя 22 точки за победителите, като бе 8/11 при стрелбата си от средно-далечно разстояние. Харисън Барнс остана с 21 и 6 борби.

Повратна точка: Маверикс измъкнаха успеха в последните три минути, в които отбелязаха 13 срещу 5 точки за съперника си.

Какво предстои: След по-малко от 24 часа Далас гостува на Хюстън, а на 14 февруари Лейкърс ще играят с Ню Орлиънс.