Какво се случи: Реал Мадрид допусна втора поредна загуба в Евролигата. В Двореца на спорта в испанската столица селекцията на Пабло Ласо изпусна Олимпиакос след 79:80 в дербито на 22 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Мадридчани са пети с баланс от 13-9, докато гърците са втори с 15 успеха и 7 поражения.

Най-добри: За пореден път Лука Дончич поведе колоната на реализаторите за Реал Мадрид, с 27 точки и бе 10/15 от линията за изпълнение на наказателни удари. Трей Томпкинс се отчете с 20 и 5 борби.

Йоргос Принтезис бе най-резултатен за Олимпиакос с 21 точки и 6 борби. Кайл Уйтлър се разписа с 12. Янис Стрелникс остана с 11 точки и 7 асистенции.

Повратна точка: Макар че игра силно и завърши с 10 точки първото полувреме, Лука Дончич не стигаше на мадридчани, които изоставаха с 39:45 срещу гръцкия гранд на голямата почивка. След паузата домакините не се предадоха и чрез Трей Томпкинс се доближиха до Олимпиакос, като двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството.

Реал стартира последната четвърт със серия от 9-0, за да обърне до 71:65, но техническо нарушение на Фелипе Рейес даде възможност на гостите да си върнат лидерството за 77:75. Лука Дончич изравни за 79:79, но Янис Стрелникс бе точен веднъж от линията за изпълнение на наказателни удари за 80:79 15 секунди преди сирената. В последната си атака испанците не успяха и Олимпиакос оцеля.

Какво предстои: На 23 февруари Реал Мадрид гостува на Барселона на Александър Везенков, а ден по-рано Олимпиакос приема Валенсия.