Какво се случи: Левски Лукойл спечели за втори пореден път в турнирите, в които участва. След победата над Тирана във вторник в мач от Балканската лига, тимът на Константин Папазов повтори упражнението срещу Академик София след 96:70 като гост в изтеглен двубой от 18 кръг в мъжкия ни елит. Столичани излязоха втори във временното класиране, с баланс от 11-5, докато отборът на Георги Давидов е с 8 успеха и 8 поражения.

Най-добри: Николай Стоянов и Джъстин Нокс се отчетоха с по 14 точки за Левски Лукойл. В игра след контузия се завърна Христо Николов, който навъртя 12, 4 борби и 4 асистенции за 15 минути. Божидар Аврамов и Кийт Клентън нанизаха по 11 точки, като вторият достигна до трипъл-дабъл след 13 борби и 10 асистенции. Станимир Маринов реализира 10 точки.

Лъчезар Димитров бе най-резултатен за Академик София с 16 точки и 6 борби. Костадин Лазаров остана с 15.

Повратна точка: В първия мач между двата отбора, след обединението на Левски и Лукойл, столичани стартираха със серия от 16-0, дело на Николай Стоянов, Христо Николов и Станимир Маринов, за да поведат с 28:16 в края на първата част. През втория период домакините намалиха до 24:28 чрез Лъчезар Димитров и Костадин Лазаров, но гостите не се забавиха и до почивката си върнаха двуцифрената преднина за 50:32. След паузата “сините” увеличиха аванса си до 33 точки, което се оказа достатъчно за крайния успех.

И още: Центърът на Левски Лукойл Кийт Клентън стана вторият баскетболист, достигнал до трипъл-дабъл в мач от първенството при мъжете през този сезон. Крак повлече крилото на Балкан Христо Захариев, който направи това при успеха на тима си над Берое с 93:67 в Стара Загора на 20 януари.

Какво предстои: В родния шампионат следва пауза заради турнира за Купата на България. В един от двата полуфинала Левски Лукойл ще излезе срещу Балкан на 14 февруари в зала “Универсиада” от 18.00 ч. Реваншът е на 17 февруари в “Арена Ботевград” от 18.00 ч.