Какво се случи: Шампионът Фенербахче се върна на победния път в Евролигата след разгрома в Пирея отпреди седмица. Пред своите фенове в Истанбул момчетата на легендата Желко Обрадович се наложиха над Брозе Бамберг със 77:69 в мач от 22 кръг в турнирa на богатите. Турският гранд е втори в класирането с баланс от 15-7, докато германците са 13-ти с 8 успеха и 14 поражения.

Най-добри: Ян Весели навъртя 26 точки за Фенербахче, които допълни с 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Марко Гудурич приключи с 11.

Деян Мюсли бе най-резултатен за Брозе Бамберг с 18 точки и 8 борби. Даниел Хакет остана с 11.

Повратна точка: Силна втора четвърт донесе на домакините аванс от 10 точки за 42:32 на голямата почивка. След паузата Фенербахче държеше нещата в свои ръце, като преднината му набъбна до 15 точки и до края той нямаше особени проблеми.

Какво предстои: На 22 февруари Фенербахче приема Армани Милано, а ден по-късно Брозе Бамберг ще играе с Цървена Звезда у дома.