Всичко все още е постарому за Барселона, макар от освобождаването на треньора Сито Алонсо да минаха вече няколко дни. Временно изпълняващият функциите му и наставник на дублиращия тим Алфред Жулбе също не даде шанс на Александър Везенков и също като първия не намери формула за успех. Този път каталунците отстъпиха като гости на Макаби Тел Авив с 83:94 в мач от 22 кръг на Евролигата.

Надежда българинът да получи заслужена роля в състава все пак има, тъй като до края на сезона начело на пейката на “блаугранас” ще е опитният специалист Светислав Пешич, чийто симпатии към Везенков са добре известни. При визитата си в България през лято 2017, в интервю за БНТ, сърбинът изрази увереност, че 206-сантиметровото крило е на път да се превърне в един от най-добрите на позицията си в Европа.

Заедно с нашето момче, на скамейката бе запушен и финландският национал Петери Копонен.

И, така. Поглед към двубоя. Барселона започна уверено, но в рамките на встъпителните 10 минути “делфините” се окопитиха и останаха с крехък пасив от 22:23 в края на първия период. Още преди голямата почивка, обаче, Макаби излезе напред с двуцифрена преднина при 35:25, след като каталунците отбелязаха едва 2 точки за 5 минути. Въпреки агонията в първото полувреме, в средата на третата четвърт таблото светна при 55:55, но само, за да могат домакините отново да поведат с 10 за по-малко от 120 секунди. Нов щурм на гостите заличи разликата и поднесе обрат при 68:67, но радостта не продължи дълго, защото селекцията на Невен Спахия натрупа пореден 10-точков актив.

Изненадващо бе включването в титулярната петица на Родионс Курукс. 17-годишният латвиец се задържа на паркета в продължение на 8 минути, но не регистрира нито точка. Общо 0 записаха и в пореден слаб двубой Пиер Ориола (21 минути) и Виктор Клавер. Отново разочарование и от Адриен Моерман, който вкара 5 за 18 минути.

На 23 февруари каталунците приемат вечния си съперник Реал Мадрид в мач от 23 кръг на турнира. Преди това, обаче, Барса ще мери сили за Купата на Краля от 15 до 18 февруари. Мястото е Гран Канария, а съперникът на 1/4-финал - Баскония.